Kuldīga ir viena no populārākajām vietām - kinoaktrisēm Latvijā. Kuldīgā un tās apkārtnē (bijušajā Kuldīgas rajonā) uzņemtas vairāk kā 30 kinofilmas. Režisors Varis Brasla ar filmēšanas grupu Kuldīgā atgriezies vairākkārt - uzņemot populārās filmas "Ceplis", "Ezera sonāte", "Emīla nedarbi" un "Ūdensbumba resnajam runcim", kā arī dažas citas. Pilsētu par lielisku aktrisi atzinuši arī citi latviešu režisori, kā arī ārvalstu kino studijas - krievu, igauņu, vācu un lietuviešu.

No Kuldīgas puses nākuši arī vairākas personas, kas populāras Latvijas kino pasaulē un labi zināmas gandrīz vai katram latvietim. Starp šiem cilvēkiem ir: latviešu strēlnieks, aktieris un literāts, Latviešu strēlnieku apvienības goda priekšsēdētājs, Latvijas zinātņu akadēmijas goda loceklis Ēvalds Valters; aktrise Indra Burkovska; kinorežisors Arvīds Krievs; kinorežisore Ilze Burkovska-Jakobsena; dramaturgs, scenārija autors Voldemārs Sauleskalns u.c.

Šī sadaļa veidota sadarbībā ar Kuldīgas novada muzeju, Liepājas kino muzeju, Kuldīgas Tūrisma informācijas centru un Kuldīgas iedzīvotājiem, kuri atsaucās bibliotēkas aicinājumam un atnesa savu privāto kolekciju fotogrāfijas par filmu uzņemšanu Kuldīgā.

Vietnē apkopota informācija par rakstiem no grāmatām un laikrakstiem par filmām, kuru epizodes uzņemtas Kuldīgā un bijušajā Kuldīgas rajonā, par Kuldīgas novadā dzimušajiem kinoļaudīm un Kuldīgas kinoteātru vēsturi, kā arī kino vēstures pētnieces Kristīnes Jākabsones pētījums par kino vēsturi Kuldīgā un bijušajā Kuldīgas rajonā. Vietnē skatāmas Kuldīgas iedzīvotāju Ivara Freiberga, Ilgas Mēneses un Dagnijas Jankovskas fotogrāfijas.